Hydrodermabrazja – oczyszczenie i wzmocnienie skóry

Hydrodermabrazja DermaClear to mało inwazyjny zabieg, który pozwala na szybkie osiągnięcie efektu oczyszczenia i odmłodzenia. Sprawdź!

Nowoczesna medycyna estetyczna oferuje szereg mało inwazyjnych terapii, które pozwalają na osiągnięcie natychmiastowych efektów. Jedną z nich jest hydrodermabrazja DermaClear, która przynosi spektakularne efekty już po jednym zastosowaniu. Poznaj bliżej tę innowacyjną metodę oczyszczania twarzy i dogłębnej pielęgnacji.

Na czym polega mikrodermabrazja wodna?

Hydrodermabrazja nazywana jest inaczej mikrodermabrazją wodną. Substancję złuszczającą stanowi strumień wody, który wydostaje się z głowicy urządzenia i po kontakcie ze skórą w sposób łagodny oczyszcza pory, usuwa martwe komórki naskórka i likwiduje zaskórniki oraz wszelkie inne zanieczyszczenia, które niekorzystnie wpływają na stan cery. Jest to zabieg mało inwazyjny, wręcz relaksujący, niewymagający znieczulenia.

Efekty oczyszczania twarzy tą metodą są spektakularne. Natychmiast widoczna jest poprawa kondycji skóry. Z tego powodu hydrodermabrazja nazywana jest często zabiegiem bankietowym. Chętnie korzystają z niej przyszłe panny młode tuż przed ślubem, aby perfekcyjnie prezentować się w tym ważnym dniu. Zabieg ten warto jednak wykonywać regularnie jako profilaktykę przeciwstarzeniową. Sprawdza się w przypadku każdego typu skóry, również wrażliwej i naczynkowej. Systematyczne oczyszczanie i odżywianie cery wzmacnia jej barierę ochronną i zapobiega działaniu wolnych rodników, dzięki czemu długo wygląda młodo i promiennie.

Rezultaty, jakich można spodziewać się już po jednym zabiegu hydrodermabrazji to:

  • dogłębne oczyszczenie porów z nadmiaru sebum,
  • redukcja zaskórników,
  • wygładzenie skóry,
  • rozświetlenie cery,
  • wyrównanie kolorytu,
  • spłycenie zmarszczek,
  • odmłodzenie twarzy,
  • usunięcie zrogowaciałego naskórka i suchych „skórek”,
  • dogłębne odżywienie i nawilżenie cery.

Co to jest hydrodermabrazja DermaClear?

DermaClear to najnowsze urządzenie do hydrodermabrazji, które umożliwia dogłębne oczyszczenie skóry oraz aplikację preparatów odżywczych. Hydrodermabrazja, dostępna m.in. w Klinice Miracki w Katowicach, to połączenie oczyszczania przy pomocy strumienia wody z eksfoliacją kwasami. Dzięki temu działanie zabiegu jest skuteczniejsze w porównaniu do innych metod mikrodermabrazji wodnej. Oczyszczona w ten sposób skóra dosłownie chłonie aplikowane w kolejnych etapach preparaty odżywcze.

Zabieg hydrodermabrazji DermaClear składa się z następujących etapów:

  • Złuszczanie martwego naskórka przy pomocy roztworu wody i preparatu peelingującego, zawierającego alfa-hydroksykwasy (AHA). Na tym etapie zostaje odsłonięta zdrowa powierzchnia skóry, gotowa do kolejnych procedur.
  • Dogłębne oczyszczanie twarzy – odblokowane ujść gruczołów łojowych, rozbicie nawet najtrudniejszych zanieczyszczeń. Usunięcie zabrudzeń przy pomocy silnie ssącej głowicy. Skóra jest idealnie przygotowana do ostatniego etapu, czyli wchłonięcia substancji aktywnych
  • Odżywienie i nawodnienie – aplikacja preparatów odżywczych przy pomocy obrotowej końcówki. Zastosowanie substancji nawilżających, odżywczych i przeciwutleniających, dzięki czemu skóra odzyskuje młodzieńczą kondycję.

Hydrodermabrazja jako element terapii łączonej

Hydrodermabrazja to zabieg, który można połączyć z wieloma innymi procedurami medycyny estetycznej, m.in. z laseroterapią. Znakomicie przygotowuje skórę do działania światła laserowego: wzmacnia i przyspiesza efekty laserowego odmładzania twarzy i zapobiega działaniom niepożądanym. Specjaliści medycyny estetycznej wykorzystują urządzenie DermaClear do terapii łączonych z użyciem laserów ablacyjnych i nieablacyjnych. Oczyszczanie skóry wykonywane jest tuż przed resurfacingiem.W razie innych pytań na temat zabiegu DermaClear i innych metod pielęgnacji twarzy skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.



Podobne tematy
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Article

L4 na peelingi chemiczne - wszystko, co powinnaś wiedzieć

Next Article
Kiedy widać efekty terapii światłem LED?

Kiedy widać efekty terapii światłem LED?