L4 na peelingi chemiczne – wszystko, co powinnaś wiedzieć

Przeprowadzenie peelingu chemicznego trwa kilkadziesiąt minut. Zabieg redukuje zmarszczki i przebarwienia, a także wygładza skórę. Wystawienie L4 zwykle nie jest konieczne do wykonania zabiegu, jednak są wyjątki. Kiedy potrzebne jest zwolnienie lekarskie?

Przebieg peelingu chemicznego

O sposobie przeprowadzenia peelingu decyduje lekarz. Na podstawie wyglądu i kondycji skóry dobiera on środek, który następnie używany jest podczas zabiegu. Preparat nakłada się na oczyszczoną skórę twarzy, a do peelingu nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Całość przeprowadzana jest w sposób nieinwazyjny, czyli bez przekłuwania skóry. Zwykle do osiągnięcia oczekiwanych efektów konieczna jest kilkukrotna aplikacja kwasu rozłożona pomiędzy kilka wizyt – cytat ten jest efektem dociekań zespołu serwisu edeko.pl. W efekcie peelingu dochodzi do złuszczania się skóry, dlatego lekarze zalecają odpowiednią pielęgnację dla zminimalizowania jego pierwszych, estetycznych skutków.

Po co wykonywać zabieg?

Peeling chemiczny wykazuje wielopłaszczyznowe działanie. Wykonuje się go zwykle na skórze twarzy, szyi i rąk w celu wygładzenia zmarszczek i ujednolicenia koloru cery. Zabieg pomaga także zredukować trądzik oraz walczyć z niewielkimi bliznami po niedoskonałościach. Oprócz tego peeling przyczynia się do lepszego nawilżenia skóry, przywrócenia jej jędrności oraz usunięcia zaskórników. Pozwala zwalczyć rogowacenia okołomieszkowe, a także pozbyć się zaskórników. W efekcie zabiegu cera wygląda na jaśniejszą i promienną, a także bardziej napiętą.

Wykonanie zabiegu trwa około 40 minut. W wielu przypadkach mogą z niego skorzystać już nastolatki, które zmagają się z trądzikiem oraz przebarwieniami. O kwalifikacji do zabiegu decyduje jednak lekarz. Można mówić o szeregu czynników, które wykluczają możliwość przeprowadzenia peelingu. Zalicza się do nich m.in. ciążę, infekcje skórne, alergie, nowotwory, opryszczkę, czy otarcia. Oprócz tego z zabiegu dyskwalifikować będą zabiegi chirurgiczne, które w ostatnim czasie wykonywane były w okolicach twarzy, czy depilacja oraz choroby autoimmunologiczne.

Peeling chemiczny a zwolnienie lekarskie

Rekonwalescencja po zabiegu trwa od kilku do kilkunastu dni. Zwykle pacjenci dążą do zmniejszenia opuchlizny oraz pozbycia się zaczerwienienia twarzy. Ze względu na umiarkowaną uciążliwość tych objawów, lekarze nie decydują się na wystawienie zwolnienia z pracy dla swoich pacjentów. Przepisują natomiast antybiotyki, maści nawilżające oraz zalecają unikanie słońca, czy stosowanie kremów z filtrem. Choć L4 na peelingi chemiczne nie jest wystawiane powszechnie, to jednak istnieją sytuacje, gdy wypisanie zwolnienia lekarskiego będzie konieczne. Możesz uzyskać L4 na jeden dzień, co pomoże Ci szybciej zregenerować skórę.

Kiedy nie obejdzie się bez L4?

Jak każdy zabieg, również peeling chemiczny posiada skutki uboczne. Ich pojawienie się może poskutkować koniecznością zrobienia sobie przerwy od pracy i rekonwalescencji w domu. Czynnikami przemawiającymi za przejściem na L4 są między innymi reakcje alergiczne występujące w konsekwencji przeprowadzenia zabiegu. Lekarz może zalecić przerwę w pracy także na skutek pojawienia się zaczerwienienia lub uporczywego bólu. Możesz też zamówić zwolnienie lekarskie nie wychodząc z domu. Oprócz tego zwolnienie można uzyskać, gdy w miejscu zabiegu pojawi się świąd lub obrzęk. Należy jednocześnie pamiętać, że przykre skutki uboczne peelingu chemicznego należą do rzadkości i zwykle nie jest potrzebne wystawianie L4 osobie poddającej się zabiegowi.



Podobne tematy
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Article
Czy złuszczanie włosów jest dobre dla zdrowia?

Czy złuszczanie włosów jest dobre dla zdrowia?

Next Article

Hydrodermabrazja – oczyszczenie i wzmocnienie skóry