Jak Terapia Światłem LED zapobiega starzeniu się skóry?

Jak Terapia Światłem LED zapobiega starzeniu się skóry?

Kilka sposobów na skorzystanie z terapii światłem LED obejmuje zastosowanie miejscowego leku przed zabiegiem, który pomaga komórkom absorbować długości fal podczas zabiegu. Można również stosować terapię światłem w domu, choć lepiej jest udać się do lekarza po profesjonalną poradę. Terapia światłem LED w domu jest zazwyczaj tańsza i mniej czasochłonna, a ponadto można ją stosować kilka razy dziennie, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Terapia czerwonym światłem

Terapia czerwonym światłem LED przynosi wiele korzyści, w tym poprawę elastyczności skóry oraz redukcję drobnych linii i zmarszczek. Fotony światła czerwonego oddziałują na światłoczułe chromofory w mitochondriach komórek, stymulując produkcję ATP. Ten wzrost poziomu energii odwraca uszkodzenia komórek powstałe z upływem czasu. Nowe komórki zastępują te obumierające, co skutkuje gładszą cerą.

Terapia światłem czerwonym nie wymaga inwazyjnych procedur i jest uważana za bezpieczną dla wszystkich typów skóry. Ponadto nie wymaga stosowania ciepła ani ostrych substancji miejscowych, które mogą podrażniać skórę. Ponadto, terapia czerwonym światłem nie emituje szkodliwego promieniowania UV, które jest związane z rakiem skóry. Jest ona łatwo dostępna w gabinetach lekarskich, uzdrowiskach i klinikach urody. Konsumenci mogą również zakupić urządzenia do wykonywania terapii w domu.

Chociaż stosowanie terapii światłem LED wiąże się z pewnym ryzykiem, ma ona również wiele zalet. Pomimo tego, że diody LED są bezpieczne, nie są lekarstwem na starzenie się skóry. Niektóre osoby zgłaszały efekty uboczne, w tym zaczerwienienie i zwiększony stan zapalny. Innym skutkiem ubocznym terapii światłem LED jest zwiększona wrażliwość.

Oprócz poprawy napięcia skóry, terapia czerwonym światłem LED ma wiele innych korzyści. Stwierdzono, że zmniejsza zmarszczki, poprawia elastyczność i poprawia teksturę. Może również pomóc w walce z trądzikiem. W przeciwieństwie do zabiegów laserowych i inwazyjnych zabiegów chirurgii kosmetycznej, terapia czerwonym światłem LED może być częścią codziennej pielęgnacji skóry. Dostępne są wysokiej jakości modele, które zapewniają światło niezbędne do skutecznej walki ze starzeniem się skóry.

Maski LED At-Home Maski LED

emitują światło o określonej długości fali, które skierowane jest na różne głębokości skóry. Różne długości fal mają różny wpływ na skórę, a korzyści z ich stosowania są odpowiednio różne. Światło emitowane przez maski LED może poprawić koloryt, strukturę i ogólny wygląd skóry. Długość fali światła jest ważna dla zdrowia skóry, ponieważ wpływa na sposób, w jaki skóra reaguje na określone zabiegi.

Większość masek LED wykorzystuje światło niebieskie, które zwalcza bakterie odpowiedzialne za trądzik. Jednak światło czerwone ma również inne zalety, w tym poprawia wygląd drobnych zmarszczek i zmniejsza stan zapalny. Większa długość fali światła czerwonego pozwala mu wnikać głębiej w skórę i stymulować produkcję kolagenu. Inne kolory LED są również dostępne i sprzedawane z maskami w domu, choć nie ma badań klinicznych, które wspierałyby ich stosowanie.

Zapalenie jest stałym problemem w naszej skórze, więc maski LED mogą pomóc zmniejszyć stan zapalny i zwiększyć aktywność komórkową. Ogólnie rzecz biorąc, najlepsze maski LED do twarzy powinny być stosowane trzy do czterech razy w tygodniu. Urządzenie wysokiej jakości będzie wymagało mniejszej liczby sesji i niższej mocy niż gorsza maska.

Maski LED mogą trwać od czterech do sześciu tygodni, aby pokazać wyniki. To może być dłuższy dla osób z bardziej zaawansowanych zmarszczek . Należy je stosować konsekwentnie, zgodnie z instrukcją producenta. Wiele masek sugeruje codzienne stosowanie, ale może to być zbyt wiele dla niektórych osób, aby utrzymać codzienną rutynę. Jednakże, jeśli możesz zobowiązać się do tego harmonogramu, maski LED mogą być korzystne dla Twojej skóry. Maseczki LED

to świetny sposób na odmłodzenie skóry w domu. Dzięki wielu ustawieniom światła mogą one być stosowane do różnych problemów z cerą. Na przykład NuFace Trinity Wrinkle Reducer Attachment dostarcza kombinacji kolorów światła. Czerwone światło poprawia strukturę skóry i pobudza naturalny proces gojenia się organizmu, podczas gdy niebieskie światło poprawia zaczerwienienia i stany zapalne.

Niektóre maski LED wykorzystują połączenie czerwonych i niebieskich diod LED, aby wspierać produkcję kolagenu w głębi skóry. Kolagen to białko znajdujące się w skórze i w stawach, które pomaga skórze w gojeniu się i zmniejszaniu oznak starzenia. Kiedy produkcja kolagenu spada, zaczynają pojawiać się zmarszczki i inne oznaki starzenia. Stymulując produkcję kolagenu, maski LED mogą pomóc poprawić teksturę skóry i zmniejszyć oznaki starzenia.

Maski LED mogą być również przystępną opcją dla osób o skromniejszych budżetach. Maski te działają przez piętnaście do trzydziestu minut i oferują korzyści podobne do zabiegów stworzonych przez dermatologa. Maski LED są również zabawne w noszeniu i mogą być świetnym sposobem na robienie selfies.

Chociaż maski LED są bezpieczne do stosowania w domu, nie są odpowiednie dla każdego. Jeśli masz wrażliwą skórę lub jesteś uczulony na światło, powinieneś najpierw skonsultować się z dermatologiem. Twój dermatolog będzie znał najlepszą maskę LED dla Twojego typu skóry i odcienia skóry.

Wpływ na zawartość melaniny w skórze

W badaniach przeprowadzonych na ludziach, terapia światłem LED zmniejszyła ekspresję genu zaangażowanego w proces produkcji melaniny. Gen ten, AKT, jest zaangażowany w przeżycie i różnicowanie melanocytów. Odkrycie to sugeruje, że terapia światłem LED może być korzystna w leczeniu hiperpigmentacji.

Napromieniowanie LED o długości fali 830 nm hamowało ekspresję tyrozynazy. Zmniejszyło również ekspresję MITF. W badaniu wykazano również, że powtarzana ekspozycja na fale o długości 830 nm i 940 nm hamowała ekspresję tych dwóch genów.

W badaniu dotyczącym melanogenezy w ludzkich melanocytach, różne długości fal terapii światłem LED miały różne efekty. Ponadto, długość fali terapii światłem LED była związana ze spadkiem melanogenezy. Dawka napromieniowania została obliczona w J/cm2 poprzez pomnożenie mocy optycznej źródła światła LED przez czas potrzebny do naświetlenia komórek. Diody LED o małej mocy wymagają długiego czasu naświetlania.

Terapia światłem LED może być korzystna w leczeniu hiperpigmentacji skóry. Może również poprawić zdolności regeneracyjne składników odżywczych skóry i pomóc kontrolować produkcję melaniny. W zależności od nasilenia przebarwień skóry, ilość wymaganego leczenia jest różna. Może być konieczne połączenie terapii światłem z innymi zabiegami w celu uzyskania najbardziej znaczących korzyści.

Podobne tematy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Article
Terapia światłem LED w domu - czy to możliwe?

Terapia światłem LED w domu - czy to możliwe?

Next Article
Terapia światłem LED - kto powinien ją stosować?

Terapia światłem LED - kto powinien ją stosować?