Peeling laserem frakcyjnym – charakterystyka i korzyści

Peeling laserem frakcyjnym - charakterystyka i korzyści

Istnieje kilka czynników, które należy rozważyć przy podejmowaniu decyzji o poddaniu się zabiegowi peelingu laserem frakcyjnym lub innej nieablacyjnej metodzie resurfacingu skóry. Czynniki te pomogą Ci wybrać najlepszą opcję leczenia i uniknąć rozczarowujących rezultatów. Ważne jest, aby pracować z wykwalifikowanym dostawcą i ustawić realistyczne oczekiwania. Należy oczekiwać minimalnych lub żadnych przestojów po zabiegu złuszczania laserem frakcyjnym. Wykwalifikowany usługodawca może pomóc Ci określić najlepszy laser frakcyjny dla Twoich konkretnych potrzeb.

Peelingi chemiczne

Chociaż niektórzy mogą uważać peelingi chemiczne za mało zaawansowane technologicznie podejście do odmładzania skóry, oba zabiegi mają swoje zalety w przypadku problemów z cerą. Co więcej, oba zabiegi wykorzystują różne metody, w tym zabieg MicroLaserPeel(r), który wykorzystuje energię świetlną zamiast roztworów chemicznych. Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej może omówić z pacjentami zalety i wady każdego zabiegu. Co więcej, może on również pomóc im w podjęciu decyzji o rodzaju zabiegu, który najlepiej odpowiadałby ich obawom i budżetowi – fragment ten jest twórczością ekspertów portalu https://rosyjskiniebieski.com.

Frakcyjny peeling laserowy

Przed wyborem frakcyjnego peelingu laserowego należy zrozumieć, jak działa ten proces. Skóra składa się z trzech warstw: naskórka, warstwy środkowej i podskórnej, czyli warstwy tłuszczu. Naskórek składa się z komórek produkujących pigment, zwanych melanocytami. Melanocyty są odpowiedzialne za kolor naszej skóry. Skóra właściwa składa się z włókien kolagenowych i elastynowych. Kolagen w skórze właściwej przyczynia się do powstawania zmarszczek i linii mimicznych.

Nieablacyjny resurfacing laserowy

Nieablacyjny laser frakcyjny może być stosowany do leczenia różnych problemów skórnych, w tym blizn potrądzikowych, rozstępów, zmarszczek i ciemnych plam. Dzięki usunięciu tylko fragmentu uszkodzonej skóry Lumenis ResurFX stanowi doskonałą opcję leczenia tych problemów. Czas przestoju jest minimalny w porównaniu z tradycyjnym laserem CO2, który może pozostawić u pacjenta kilkudniowe podrażnienie po zabiegu.

Brak przestojów

Popularnym zabiegiem kosmetycznym, który nie ma przestojów, jest resurfacing laserem CO2. Proces ten wykorzystuje energię lasera CO2 do pikselizacji światła na tysiące maleńkich wałków, z których każdy przenika przez górną warstwę skóry i naprawia ją. Rozpikselowane światło pomaga wypchnąć starą, uszkodzoną przez słońce skórę i zregenerować nową. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, a na twarz nakłada się środek miejscowo znieczulający. Przez pierwszy dzień po zabiegu może wystąpić lekkie uczucie gorąca i suchości, ale można je łatwo opanować stosując dostępne bez recepty środki przeciwbólowe, takie jak Tylenol.

Bezpieczny

Jeśli zastanawiasz się, czy frakcyjny peeling laserowy jest bezpieczny, ważne jest, aby przestrzegać kilku podstawowych wytycznych, aby upewnić się, że jesteś tak bezpieczny, jak to możliwe. Po pierwsze, upewnij się, że unikasz produktów zawierających retinoidy lub nadmiernej ekspozycji na słońce. Należy również unikać leków, takich jak witamina E i ibuprofen, które mogą powodować przedłużone krzepnięcie. Wreszcie, dermatolog może określić, czy jesteś dobrym kandydatem. Peeling laserem frakcyjnym może być skutecznym sposobem na poprawę tonu i tekstury skóry.

Skuteczny

Dermatolog z certyfikatem może wykonać skuteczny peeling laserem frakcyjnym CO2. Choć może Cię kusić, aby wybrać pierwszą klinikę, którą widzisz, nie jest to dobry pomysł, ponieważ mogą nie mieć doświadczenia niezbędnego do zapewnienia bezpiecznego i skutecznego leczenia. Odwiedzanie wielu klinik może być również droższe, a koszt może być nieproporcjonalny do wyników. Tak więc, wybierz mądrze. W tym artykule przedstawiono, czego należy oczekiwać od skutecznego peelingu laserem frakcyjnym CO2.

Podobne tematy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Article
Jak zrobić arbuzowy peeling w domu

Jak zrobić arbuzowy peeling w domu

Next Article
Najbardziej naturalna forma peelingu - którą wybrać?

Najbardziej naturalna forma peelingu - którą wybrać?