Skutki uboczne peelingu enzymatycznego – opinia lekarza

Skutki uboczne peelingu enzymatycznego - opinia lekarza

Prawdopodobnie słyszałaś o peelingu enzymatycznym, ale jakie są jego skutki uboczne? W tym artykule znajdziesz informacje na temat tego popularnego zabiegu kosmetycznego. Dowiesz się, że może on pozostawić Cię z suchą, łuszczącą się skórą. Możesz nawet skończyć z uszkodzeniem wątroby i nerek. I możesz uzyskać trwałe blizny. Więc jak bardzo jest to niebezpieczne? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć!

Peeling enzymatyczny powoduje suchą, łuszczącą się skórę

Istnieje kilka powodów, dla których po wykonaniu peelingu enzymatycznego możesz mieć suchą, łuszczącą się skórę. Głównym z nich jest usuwanie martwych komórek skóry. Proces ten jest na ogół łagodny i bezpieczny. Jednak przez kilka dni po peelingu należy unikać noszenia makijażu. Należy również unikać solarium i ekspozycji na słońce oraz otwartych ran. Poniżej wymieniono kilka najczęstszych przyczyn suchej, łuszczącej się skóry po peelingu enzymatycznym.

Coraz starszy wiek może również przyczynić się do powstania suchej skóry. Z wiekiem nasza skóra staje się cieńsza i produkuje mniej olejków niezbędnych do utrzymania poziomu nawilżenia – fragment ten został zaczerpnięty od specjalistów strony trenersportu.pl. Może to uaktywnić takie stany jak atopowe zapalenie skóry. Pękająca i sucha skóra może również powodować infekcje. Kiedy skóra staje się nadmiernie sucha, mechanizmy ochronne skóry zostają poważnie naruszone. Kiedy tak się dzieje, mogą otworzyć się głębokie pęknięcia, przez które przenikają bakterie.

może uszkodzić mięsień sercowy

Chociaż peelingi chemiczne są stosunkowo nowe, wypełniły istotną potrzebę terapeutyczną dla chirurgów plastycznych i dermatologów. Skutki uboczne peelingów chemicznych obejmują trwałe blizny i oszpecenia, a niektóre substancje chemiczne stosowane w nich są toksyczne dla serca. Czy jednak peeling enzymatyczny jest bezpieczny? Przekonajmy się o tym. Zacznijmy od omówienia składników stosowanych w peelingach chemicznych.

może powodować uszkodzenia nerek i wątroby

Istnieje wiele pozytywów i negatywów, jeśli chodzi o peeling enzymatyczny, ale jakie dokładnie są skutki uboczne? Czego możesz się spodziewać po tym zabiegu? Możesz oczekiwać, że da Ci świeższą i jaśniejszą cerę, ale czy jest coś, na co powinnaś uważać? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć. Korzyści z peelingów chemicznych jest wiele. Stały się one ważnym narzędziem zarówno dla chirurgów plastycznych, jak i dermatologów.

może powodować trwałe blizny

Przed poddaniem się peelingowi enzymatycznemu powinnaś zasięgnąć opinii lekarza i przejrzeć swoją historię medyczną. Zapytaj o leki, które przyjmujesz i wszelkie wcześniejsze zabiegi kosmetyczne, które miałaś. Lekarz zbada również Twoją skórę, aby określić najlepszy peeling dla Twojej sytuacji. Rodzaj peelingu, którego potrzebujesz, będzie zależał od rodzaju uszkodzeń, jakie posiada Twoja skóra. Najlepiej jest omówić swoje oczekiwania z lekarzem, a także ryzyko związane z procedurą.

Istnieje kilka potencjalnych skutków ubocznych związanych z peelingiem enzymatycznym. Po pierwsze, możesz doświadczyć suchości po zabiegu. Możesz zminimalizować ten efekt uboczny, stosując bogaty krem naprawiający barierę ochronną skóry po peelingu. Może również wystąpić pigmentacja lub blizny. Po zabiegu Twoja skóra będzie lekko szorstka i może krwawić. Minie kilka dni zanim Twoja skóra zacznie się goić. U niektórych osób proces złuszczania nie występuje w ogóle, a pacjent będzie musiał ponownie przejść przez proces rekonwalescencji. Jednak nadal można skorzystać z zabiegu, stosując miejscowo antybiotyki.

Podobne tematy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Article
Czy peeling chemiczny jest dobry dla miejsc intymnych?

Czy peeling chemiczny jest dobry dla miejsc intymnych?

Next Article
Który peeling powinienem wybrać?

Który peeling powinienem wybrać?