Terapia światłem LED – kto powinien ją stosować?

Terapia światłem LED - kto powinien ją stosować?

Terapia światłem LED jest skutecznym sposobem leczenia kilku chorób skóry. Na przykład, czerwone światło LED pomaga łagodzić stany zapalne i łagodzi trądzik. Żółte światło LED jest mniej zbadane niż zielone, jednak wykazało ono obiecujące działanie w zakresie spłycania drobnych zmarszczek i zmniejszania zaczerwienienia. Zielone światło LED jest szczególnie przydatne w leczeniu uszkodzonych naczyń włosowatych – informacja ta pochodzi bezpośrednio od autora portalu sensorybeauty.pl. Pomaga również wyrównać teksturę skóry.

Czerwone światło LED pomaga łagodzić stany zapalne

Miliony Amerykanów cierpią na stany zapalne, które ograniczają funkcje fizyczne i powodują ból. Ten artykuł przedstawia przegląd stanów zapalnych, ich przyczyny oraz potencjał terapii czerwonym światłem LED w łagodzeniu przewlekłych stanów zapalnych bez szkodliwych skutków ubocznych leków przeciwzapalnych. Zasadniczo, zapalenie jest reakcją organizmu na niebezpieczeństwo, w tym infekcje lub zarazki. Powoduje on również uszkodzenia komórek.

Czerwone światło LED działa na poziomie komórkowym, aby zwiększyć metabolizm Twoich komórek, minimalizując w ten sposób ból i stan zapalny. Te ulepszone funkcje komórkowe poprawiają Twój metabolizm, a ostatecznie Twoje organy będą funkcjonować lepiej. To z kolei może zmniejszyć stan zapalny, co z kolei może zmniejszyć ból. Jak być może już wiesz, stan zapalny może być spowodowany przez kilka czynników, w tym słaby przepływ krwi, skurcze mięśni i ograniczony przepływ krwi.

Terapia czerwonym światłem LED pomaga złagodzić ból i stan zapalny spowodowany różnymi urazami. Może również pomóc wzmocnić mięśnie, które wspierają stawy. Może poprawić szybkość odzyskiwania po urazach mięśni i promuje wzrost mięśni. Ponadto, może pomóc złagodzić objawy zapalenia stawów.

Niebieskie światło LED jest stosowane w leczeniu trądziku

Niebieskie światło emitowane przez diody LED jest znane z właściwości antybakteryjnych i przeciwzapalnych. Ten rodzaj światła jest stosowany w leczeniu zaczerwienienia, trądziku i innych problemów skórnych. Jest ono mniej intensywne niż lasery o wysokiej intensywności, ale nadal zapewnia korzyści w walce z trądzikiem. Ze względu na łagodne działanie, jest to często dobra alternatywa dla pacjentów, którzy nie chcą stosować ostrych metod leczenia trądziku.

Stosowanie niebieskiego światła LED to świetny sposób na leczenie trądziku bez operacji lub ostrych środków chemicznych. Istnieje wiele zabiegów światłem LED dostępnych na rynku, od biur lekarskich do zabiegów w domu. W przeciwieństwie do peelingów chemicznych, terapia światłem LED może być stosowana na prawie każdej części ciała. Jej właściwości antybakteryjne i gojące rany sprawiają, że jest to doskonała opcja leczenia trądziku.

Podczas terapii światłem niebieskim pacjent siedzi przed urządzeniem emitującym niebieskie światło LED przez 15 minut. Zazwyczaj wymagane są 2 sesje co dwa tygodnie przez okres czterech tygodni. Przed zabiegiem pacjent stosuje krem ALA. Urządzenie emitujące niebieskie światło LED znajduje się około osiem do dziesięciu centymetrów nad skórą i jest ciepłe, ale nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą. Pacjenci często zasypiają podczas zabiegu. Ponieważ leczenie niebieskim światłem LED nie jest bolesne, jest to doskonały wybór dla osób, które nie mają czasu na wizytę u dermatologa lub lekarza.

Wszystkie rodzaje skóry mogą skorzystać z terapii światłem LED

Terapia światłem LED jest bezpiecznym, nieinwazyjnym zabiegiem, z którego mogą skorzystać wszystkie rodzaje skóry. Istnieje kilka przeciwwskazań do stosowania terapii LED, w tym epilepsja, ciąża i fotoalergie. Pacjenci powinni również skonsultować się z dermatologiem przed rozpoczęciem terapii LED. Ta forma terapii światłem aktywuje biochemiczne mechanizmy lecznicze skóry.

Światło czerwone jest najczęściej stosowane w leczeniu trądziku. Zawiera ono właściwości antybakteryjne i pomaga zmniejszyć produkcję oleju w skórze. Zmniejsza również zaczerwienienia i sprzyja naprawie komórkowej. Dodatkowo, czerwone światło LED przyspiesza gojenie się ran u zwierząt. Może pomóc zmniejszyć wygląd trądziku różowatego.

Terapia światłem LED może być przeprowadzana w gabinecie lekarskim lub w domu. Najlepiej jest nosić okulary ochronne, aby chronić oczy przed światłem. Terapia światłem może trwać do 20 minut, ale jest bardziej skuteczna, jeśli przeprowadzi ją specjalista.

Unikaj terapii światłem LED, jeśli masz nadwrażliwość na światło

Zanim wypróbujesz terapię światłem LED, pamiętaj, aby sprawdzić, czy Twoja skóra nie jest nadwrażliwa na światło. Podczas gdy niektórzy ludzie nie doświadczają reakcji, inni mogą doświadczyć nadmiernego zaczerwienienia lub podrażnienia. W takim przypadku należy skonsultować się z lekarzem. Ponadto, istnieją pewne leki i antybiotyki, które zwiększają fotowrażliwość. Jeśli przyjmujesz któryś z tych leków, unikaj terapii światłem LED.

Chociaż terapia światłem LED okazała się poprawić zdrowie oczu u niektórych osób, powinna być stosowana w małych dawkach, aby uniknąć uszkodzenia oka. Co więcej, czerwone diody LED są niezwykle jasne, więc nie należy patrzeć na nie bezpośrednio. Co więcej, światło NIR nie jest widoczne gołym okiem, więc eksperci nie są pewni, jakie będą jego długoterminowe skutki dla oczu. Mimo to, to źródło światła jest wykorzystywane w skanerach siatkówki.

Terapia światłem LED może przynieść korzyści skórze na wiele sposobów. Promuje syntezę kolagenu i zmniejsza przewlekły stan zapalny. Stymuluje również wzrost nowych naczyń krwionośnych i poprawia krążenie w skórze. Te korzyści to tylko niektóre z powodów, dla których terapia LED jest świetną opcją w pielęgnacji skóry. Jednakże, jeśli masz raka skóry lub inne warunki, które sprawiają, że terapia światłem jest potencjalnie szkodliwa dla zdrowia, powinieneś skonsultować się z lekarzem przed wypróbowaniem terapii światłem LED.

Podobne tematy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Article
Jak Terapia Światłem LED zapobiega starzeniu się skóry?

Jak Terapia Światłem LED zapobiega starzeniu się skóry?

Next Article
Czy terapia czerwonym światłem jest dobra dla zdrowia?

Czy terapia czerwonym światłem jest dobra dla zdrowia?