Który peeling powinienem wybrać?

Który peeling powinienem wybrać?

Istnieje wiele rodzajów peelingów chemicznych, ale który z nich powinnaś wybrać? Kwas salicylowy, kwas glikolowy, dynia i peelingi enzymatyczne oferują różne korzyści. Przeczytaj ten artykuł, aby uzyskać więcej informacji. Wyjaśnimy również korzyści płynące z każdego peelingu chemicznego. Po przeczytaniu tego artykułu będziesz miała lepszy pomysł na to, który z nich jest dla Ciebie odpowiedni. Jeśli nadal nie jesteś pewna, sprawdź poziomy pH każdego rodzaju.

Kwas salicylowy

Jako część rodziny beta hydroksykwasów, kwas salicylowy ma liczne zalety lecznicze. Pomaga rozbić zatkane pory poprzez zmiękczenie wiązań między martwymi komórkami skóry. Jest również przydatny jako środek przeciwzapalny i przeciwbakteryjny, a także jest częstym składnikiem leków przeciwbólowych i żołądkowych. Oprócz pielęgnacji skóry, peeling kwasem salicylowym może zmniejszyć pryszcze. W zależności od stężenia, peeling może tymczasowo obkurczyć pory.

Podczas peelingu kwasem salicylowym roztwór nakłada się na skórę za pomocą wacika lub dużych wacików czy gąbek. Zabieg można powtórzyć od jednego do trzech razy, ale im częstsze aplikacje, tym silniejszy peeling. Skórę pozostawia się na trzy do pięciu minut, a większość osób opisuje to doświadczenie jako łagodne do umiarkowanego – element ten jest rezultatem badania ekipy serwisu https://stock-online.pl. Niektórzy lekarze używają małych ręcznych wentylatorów do chłodzenia skóry w trakcie wykonywania peelingu.

Dermatolog może zalecić schemat pielęgnacji skóry dla Twojego typu skóry w oparciu o jej stan. Może on przepisać skuteczne produkty w zależności od Twoich celów i budżetu. Problemy pielęgnacyjne skóry leczone za pomocą peelingów salicylowych to trądzik, przebarwienia i odbarwienia skóry. Skonsultuj się z dermatologiem, jeśli w przeszłości byłeś wrażliwy na ten kwas lub nie jesteś pewien, czy jest on dla Ciebie odpowiedni.

Peelingi salicylowe są bardzo skuteczne w odmładzaniu powierzchniowych warstw skóry. Usuwają martwe komórki naskórka i olej, jednocześnie wnikając w pory skóry. Ten rodzaj peelingu chemicznego jest również popularną opcją dla osób o tłustej, trądzikowej skórze. Peelingi kwasem salicylowym są skuteczne w przypadku różnych typów skóry, a czas rekonwalescencji jest minimalny. Mogą one nawet pomóc osobom o wrażliwej skórze.

W innym badaniu porównano skuteczność peelingów SA w leczeniu trądziku u pacjentów. Świeżo przygotowany kwas salicylowy został użyty w randomizowanym, otwartym badaniu porównującym komercyjny peeling z kwasem salicylowym z peelingiem przygotowanym chemicznie. Wyniki wykazały, że peeling SA przyniósł znaczące rezultaty w redukcji liczby zaskórników, grudek i guzków u pacjentów z trądzikiem.

Kwas glikolowy

Peeling kwasem glikolowym może być wykonywany w gabinecie lekarskim lub w domu jako cotygodniowy zabieg. Profesjonalista powinien nałożyć peeling na suchą, czystą skórę i pozostawić go na około pięć minut. Po wykonaniu peelingu należy zastosować lotion neutralizujący, aby przywrócić pH skóry. Bogaty krem nawilżający może być nakładany na skórę codziennie, aby przeciwdziałać wysuszeniu. Peeling kwasem glikolowym nie powinien być stosowany na powieki i błony śluzowe.

O sile działania peelingu kwasem glikolowym decyduje specjalista od pielęgnacji skóry. W zależności od wrażliwości Twojej skóry, rozwiązanie może być bardzo powierzchowne lub średnio głębokie. Peelingi kwasem glikolowym są bezpieczne dla większości osób, ale mogą powodować pewne skutki uboczne. Osoby o wrażliwej skórze oraz przyjmujące leki na trądzik powinny przed poddaniem się peelingowi glikolowemu skonsultować się z lekarzem. Peeling kwasem glikolowym może również powodować drobne ukłucia lub wysypkę po zabiegu.

Chociaż możesz nie widzieć natychmiastowych rezultatów po zastosowaniu peelingu kwasem glikolowym, powinnaś zauważyć pozytywne zmiany w wyglądzie Twojej skóry po peelingu. Kwas glikolowy pomaga na widoczne oznaki starzenia i uszkodzenia słoneczne. Zwiększa on ilość kolagenu i kwasu hialuronowego, które są niezbędne dla elastyczności skóry. Jedno z badań z 1999 roku wykazało, że peeling z 70% kwasem glikolowym był skuteczny w przypadku trądziku zaskórnikowego, który występuje, gdy pory zatykają się martwymi komórkami skóry i olejem. Peeling kwasem glikolowym jest dostępny tylko jako zabieg chemiczny. Możesz również kupić produkty z kwasem glikolowym bez recepty, ale nie są one tak silne jak te używane przez profesjonalistów.

Ceny peelingu kwasem glikolowym znacznie się różnią. Łagodny peeling kosztuje około 17$ do 200$ i może spowodować widoczną różnicę na twarzy. Umiarkowany peeling może trwać do czternastu dni, w zależności od siły peelingu kwasem glikolowym i wrażliwości Twojej skóry. Niektóre osoby mogą wrócić do pracy natychmiast po wykonaniu peelingu kwasem glikolowym, podczas gdy inne wolą poczekać, aż zniknie zaczerwienienie i skorupa. Jednak po umiarkowanym peelingu, przez kilka dni możesz nie być w stanie nosić makijażu.

Dynia

Peelingi dyniowe to bezpieczny i skuteczny sposób na usunięcie martwych komórek skóry i pobudzenie krążenia. Enzymy z dyni promują również młodzieńczy blask na skórze. Peelingi mogą mieć kilka skutków ubocznych, w zależności od rodzaju skóry, którą masz i Twojej domowej rutyny pielęgnacyjnej. Należą do nich zaczerwienienie, suchość i łuszczenie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, który z nich jest dla Ciebie odpowiedni. Przeczytaj również o składnikach każdego rodzaju peelingu.

Aby usunąć skórę z dyni, najpierw odetnij jej spód i wierzch. Użyj mocnej obieraczki do warzyw w kształcie litery Y, aby usunąć skórę, oraz łyżki do nasion, aby wydobyć pestki. Po usunięciu pestek możesz wykorzystać miękki miąższ do przekąsek lub wielu innych przepisów. Jeśli nie chcesz używać pestek, możesz również kupić łyżkę do pestek dyni i użyć jej do usunięcia żylastych części. Rowki w dyni będą dla Ciebie wskazówką podczas obierania dyni.

W przypadku peelingu dyniowego należy najpierw ustalić, jakiego rodzaju dyni chcemy użyć. Peeling enzymatyczny z dyni jest doskonałym wprowadzeniem do procedury. Peelingi enzymatyczne z dyni wykorzystują kwasy do rozpuszczenia martwych komórek skóry i rozjaśnienia ciemnych plam. Są one bezpieczne i skuteczne, a czas przestoju jest niewielki lub zerowy. Możesz również zdecydować się na domowy zestaw do peelingu dyniowego lub profesjonalny zabieg. Wybierz ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i budżetowi.

Jeśli planujesz używać swoich dyń do gotowania i rzeźbienia, powinieneś je najpierw ugotować. Zmiękcza to zewnętrzną skórę i pozwala na łatwe obranie dyni. Jeśli nie obierzesz swojej dyni, będziesz musiał ją samodzielnie pokroić. Jeśli nie jesteś pewny siebie, możesz po prostu użyć mikrofalówki, aby zrobić puree z dyni. Tak czy inaczej, pamiętaj, aby obrać dynię przed jej użyciem!

Zanim wybierzesz się na peeling dyniowy, upewnij się, że Twoja skóra jest zdrowa i wolna od bakterii. Przestań stosować nadtlenek benzoilu na trzy do czterech dni przed zabiegiem. Nie stosuj również Retin A ani depilacji twarzy przez co najmniej trzy dni. Pamiętaj również, aby przed wykonaniem peelingu skonsultować się z lekarzem na temat wszelkich innych chorób skóry. Następnie wybierz metodę, która jest najlepsza dla Twojego typu skóry.

Enzyme

Wybór odpowiedniego enzymu do peelingu zależy od rodzaju skóry i pożądanego rezultatu. Peelingi enzymatyczne są łagodniejsze niż chemiczne środki złuszczające, dlatego po ich zastosowaniu konieczne może być ograniczenie stosowania innych produktów do pielęgnacji skóry. Dodatkowo, niektóre chemiczne środki złuszczające mogą powodować wrażliwość skóry, co może wymagać odstawienia niektórych leków. Jeśli doświadczasz poważnego trądziku, powinnaś całkowicie unikać chemicznych środków złuszczających, ponieważ często są one niebezpieczne.

Na szczęście wiele enzymów pochodzi z naturalnych źródeł i mogą one dobrze działać na Twoją skórę. Peelingi enzymatyczne mogą usunąć martwe komórki naskórka, dzięki czemu Twoja cera stanie się gładsza i bardziej żywa niż kiedykolwiek. Peelingi enzymatyczne są również bezpieczne i nie powodują przestojów w pracy, więc stanowią doskonały dodatek do regularnej pielęgnacji skóry. Ponieważ w przypadku peelingów enzymatycznych nie stosuje się procedur chemicznych, są one dobrym wyborem dla skóry wrażliwej.

Enzymy na bazie dyni działają na wszystkie rodzaje skóry. Enzymy te zmiękczają twarde sebum i rozbijają martwe komórki skóry. Twarde sebum to rodzaj oleju, który gromadzi się na twarzy i w mieszkach włosowych. Martwe komórki skóry zatrzymują brud i olej. Regularne złuszczanie sprzyja zdrowej rotacji komórek, pozostawiając skórę promienną i gładką. Enzymy na bazie dyni to najdelikatniejsza i najbezpieczniejsza opcja dla skóry wrażliwej.

W zależności od rodzaju skóry, możesz wybrać peeling enzymatyczny, który łączy naturalne składniki ze środkami złuszczającymi na bazie owoców. Enzymy są często pozyskiwane z owoców, co nie tylko przynosi korzyści skórze, ale także pomaga złuszczać martwe komórki skóry. Peeling enzymatyczny z papai jest prawdopodobnie najbardziej powszechny, ale niektóre inne peelingi enzymatyczne wykorzystują enzymy z zielonych jabłek. Inne owoce i warzywa, takie jak dynia, aloes i ananas, mają właściwości dobroczynne dla skóry.

Innym popularnym składnikiem jest enzym z borówki. Zawiera on niewielką ilość zarówno kwasów glikolowych, jak i salicylowych, które są przydatne w rozbijaniu martwych komórek skóry. Zmiękczają one sebum, wspierają nawilżenie i rozjaśniają nieregularną pigmentację. Enzym ten jest również doskonałym wyborem dla skóry z dużymi porami i suchymi plamami. Enzymy z jagód zawierają 1% kwasu salicylowego i glikolowego i działają dobrze na wszystkie rodzaje skóry. Możesz jednak skonsultować się z dermatologiem w sprawie stosowania enzymu z borówki dla skóry wrażliwej.

Podobne tematy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Article
Skutki uboczne peelingu enzymatycznego - opinia lekarza

Skutki uboczne peelingu enzymatycznego - opinia lekarza

Next Article
Czy stosowanie beztrądzikowego peelingu z pestek moreli jest zdrowe?

Czy stosowanie beztrądzikowego peelingu z pestek moreli jest zdrowe?