Jaki peeling wybrać do twarzy?

Jaki peeling wybrać do twarzy?

Istnieje wiele dostępnych peelingów chemicznych, każdy z nich ma swoje zalety i wady. Można je stosować do leczenia drobnych zmarszczek i ciemnych plam, a nawet do korygowania trądziku. Prawie każdy rodzaj skóry może skorzystać z peelingu chemicznego, więc powinnaś wybrać go w oparciu o potrzeby swojej skóry. Jeśli jednak jesteś onieśmielona pomysłem wykonania takiego zabiegu, powinnaś dowiedzieć się o nim więcej, zanim zarezerwujesz termin.

Jessner’s solution

Jessner’s solution do resurfacingu twarzy zawiera alfa i beta hydroksykwasy w bazie etanolu i został pierwotnie stworzony przez dermatologa Jennera. Kwas alfa-hydroksy w roztworze Jessnera jest silnym składnikiem, który wnika w pory skóry, aby poprawić pigmentację. Beta hydroksykwas wnika głębiej w skórę, usuwając nadmiar oleju i sebum. Ponieważ kwasy te są tak skuteczne w złuszczaniu skóry, dermatolodzy często łączą je z TCA, aby uzyskać głębszy peeling.

Roztwór Jessnera do peelingu twarzy może powodować tymczasową reakcję zapalną, zaczerwienienie, obrzęk, swędzenie i ból. Roztwór do peelingu może wywołać leżącą u podstaw infekcję bakteryjną lub zaognienie uśpionej infekcji wirusowej. Zabieg nie jest przeznaczony dla każdego, dlatego przed wykonaniem peelingu Jessnera należy skonsultować się z dyplomowanym dermatologiem lub kosmetyczką – cytat ten jest zasługą autora strony Ekspert Szkoleniowy.

Roztwór zawiera alkohol SD, kwas mlekowy i kwas salicylowy, które rozpuszczają stwardniałe komórki skóry i dodają jej wilgoci. Dodatkowo, peeling Jessnera zawiera rezorcynol, który ma właściwości antyseptyczne. Aby czerpać korzyści z peelingu Jessnera, należy pozostawić roztwór Jessnera w spokoju przez kilka godzin. Proces ten może być bardzo bolesny i może trwać kilka dni.

VI peel

A VI Peel to peeling chemiczny, który może zredukować plamy starcze, piegi, przebarwienia, blizny potrądzikowe i inne problemy skórne. Zabieg ten stymuluje również produkcję kolagenu. VI Peel trwa zazwyczaj trzydzieści minut. Pomimo swojej nazwy, VI peeling nie jest bolesny. Do peelingu dołączony jest środek znieczulający. Klienci doświadczą delikatnego mrowienia, które może trwać od dwóch do trzech minut.

Peelingi chemiczne zawierające kwas salicylowy są pomocne przy łagodnym trądziku, ale są mniej skuteczne w leczeniu przebarwień i uszkodzeń słonecznych. Peelingi zawierające fenole wnikają głębiej w skórę i mogą rozwiązywać różne problemy skórne. Jednakże, podczas gdy VI peelingi są bezpieczne dla większości typów skóry, istnieją efekty uboczne. Dotyczy to zwłaszcza osób o ciemniejszej karnacji oraz tych, które mają skłonność do tworzenia blizn. Konsultacja w sprawie peelingu VI może określić, który rodzaj peelingu jest dla Ciebie odpowiedni.

Po zabiegu VI Peel pacjenci mogą wrócić do pracy. Wyniki będą widoczne w ciągu czterech do sześciu dni. W okresie rekonwalescencji pacjenci powinni unikać forsownych aktywności, takich jak ćwiczenia. Pocenie się może zmienić efekty działania peelingu. Ponadto, może również powodować uczucie kłucia. Aby zminimalizować ten dyskomfort, pacjentom zaleca się stosowanie VI kuracji nawilżającej oraz chusteczek po peelingu.

Podobne tematy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Article
Jaki peeling do ciała wybrać?

Jaki peeling do ciała wybrać?

Next Article
Który peeling rozpuszcza naskórek - który wybrać?

Który peeling rozpuszcza naskórek - który wybrać?