Czy peeling chemiczny jest dobry dla miejsc intymnych?

Czy peeling chemiczny jest dobry dla miejsc intymnych?

Jeśli zastanawiasz się, czy peeling chemiczny jest dobry dla miejsc intymnych, oto kilka faktów, które musisz znać. Peelingi intymne mogą odmłodzić i rozjaśnić Twoją skórę. Mogą nawet poprawić przebarwienia skóry spowodowane starzeniem się, czynnikami hormonalnymi i odbytem. Więcej o zaletach peelingu intymnego i jego skutkach ubocznych możesz przeczytać tutaj. Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych korzyści płynących z zastosowania peelingu intymnego.

Skutki uboczne peelingu chemicznego

Po wykonaniu peelingu chemicznego okolic intymnych, obszar poddany zabiegowi może być zaczerwieniony, swędzący lub kłuć. Ten dyskomfort może trwać od kilku minut do jednego dnia. Po lekkim peelingu chemicznym można spodziewać się powstania niewielkiej skorupy. Gojenie się dotkniętego obszaru może trwać od siedmiu do czternastu dni, a nowa skóra może wydawać się jaśniejsza lub ciemniejsza od starej. Należy zadbać o zastosowanie maści ochronnej po zabiegu, aby zmniejszyć zaczerwienienie i uniknąć przesuszenia. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, jak najszybciej umów się na wizytę u dermatologa.

Przed peelingiem chemicznym powinnaś unikać niektórych zabiegów kosmetycznych, w tym sztucznego opalania i woskowania. Jeśli cierpisz na łuszczycę lub egzemę, powinnaś najpierw skonsultować się z lekarzem. Ponadto należy zaprzestać przyjmowania doustnych retinoidów co najmniej sześć tygodni przed poddaniem się peelingowi chemicznemu – informacja ta jest wzięta od redaktora serwisu estebeautynysa.pl. Powinnaś również unikać peelingu chemicznego, jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, lub jeśli miałaś reakcję alergiczną na peeling chemiczny.

Choroby przenoszone drogą płciową jako przyczyna złuszczania się pochwy

Szereg schorzeń może powodować suchość i swędzenie okolicy sromu. Sucha skóra w pochwie i wokół niej może być również spowodowana infekcją. Istnieje wiele sposobów na zapobieganie podrażnieniom i łuszczeniu się sromu. Pierwszym krokiem jest zidentyfikowanie podstawowej przyczyny. Stany zapalne w okolicach intymnych mogą być spowodowane kilkoma różnymi przyczynami, w tym przerostem grzybów.

Jeśli doświadczasz złuszczania się pochwy, można wykonać badanie krwi, aby wykluczyć poważniejszy problem. Jeśli lekarz podejrzewa chorobę przenoszoną drogą płciową, może zasugerować, abyś poddała się badaniu na obecność opryszczki. Lekarz może również wykonać badania krwi, aby wykluczyć inne potencjalne przyczyny Twojej wysypki, takie jak infekcja. Oprócz badań pod kątem STI, powinieneś praktykować dobrą higienę, aby zapobiec infekcjom. Obejmuje to unikanie dzielenia się zapachowymi produktami i douchem z innymi osobami. Na szczęście wysypki nie są niebezpieczne i zazwyczaj można je leczyć.

Zabieg Dermamelan Intimate jako rozwiązanie problemu hiperpigmentacji w okolicach intymnych

Dr Michele Green, wiodący dermatolog i ekspert w dziedzinie korekcyjnych zabiegów pigmentacyjnych, opracował zabieg Dermamelan Intimate na hiperpigmentację w okolicach narządów płciowych i krocza. Zabieg rozjaśniający skórę jest całkowicie bezpieczny dla wszystkich typów skóry i może być stosowany na wewnętrznej stronie ud, mons pubis i okolicy krocza. Ten innowacyjny zabieg jest świetną alternatywą dla zabiegów laserowych i ma właściwości przeciwstarzeniowe.

Dwufazowy zabieg obejmuje intensywny peeling depigmentacyjny wykonywany w gabinecie oraz codzienne stosowanie kremu z żelem depigmentacyjnym. Te dwie fazy współpracują ze sobą, aby dać Ci wspaniałe rezultaty. Aby uzyskać pożądane rezultaty, należy poddać się fazie pierwszej co najmniej raz w miesiącu. Po pierwszym zabiegu należy kontynuować stosowanie kremu z żelem depigmentacyjnym, aby kontrolować hiperpigmentację.

Zabieg Mesoestetic Dermamelan Intimate to skuteczny domowy żel depigmentacyjny, który współpracuje z profesjonalnym zabiegiem Dermamelan Intimate, aby skutecznie wyeliminować ciemne plamy i pigmentację w okolicach intymnych. Jego sześć aktywnych składników działa w połączeniu z aktywacją tyrozynazy, zmniejszając tym samym widoczność przebarwień. Poprzez zajęcie się mechanizmami leżącymi u podstaw powstawania przebarwień, promuje gładszą i bardziej jednolitą cerę. Produkt ten może również zmniejszyć stan zapalny i poprawić ogólny wygląd skóry.

Przygotowanie skóry

Jeśli kiedykolwiek rozważałaś wykonanie peelingu chemicznego, prawdopodobnie zastanawiasz się, czy jest on bezpieczny dla części intymnych. Peeling był po raz pierwszy stosowany przez egipskich lekarzy już w 1550 roku p.n.e. Następnie, w XIX wieku, lekarze zaczęli używać żrących roztworów do zabiegów złuszczających. W 1882 roku dermatolog Paul G. Unna po raz pierwszy opisał zabiegi złuszczające i zyskały one szeroką popularność. Pomimo kontrowersyjności, peelingi na okolice intymne mogą być bezpieczne dla Twojej skóry.

Jeśli chodzi o części intymne, stoi za tym pewna nauka. Melanocyty w tych miejscach są wyższe niż w pozostałej części skóry, więc mają tendencję do ciemnienia z wiekiem. Dodatkowo, skóra w tych okolicach może z czasem stać się nierówna i przebarwiona z powodu tarcia przez obcisłe ubrania, pocenia się i zmian hormonalnych. Zaawansowany peeling rozjaśniający skórę, zwany Peelingiem Intymnym, może skorygować te problemy i zapewnić Ci równą, naturalnie wyglądającą cerę.

Podobne tematy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Article
Co to jest peeling salicylowy?

Co to jest peeling salicylowy?

Next Article
Skutki uboczne peelingu enzymatycznego - opinia lekarza

Skutki uboczne peelingu enzymatycznego - opinia lekarza