Co to jest peeling salicylowy?

Co to jest peeling salicylowy?

Peeling chemiczny o nazwie kwas salicylowy złuszcza martwe komórki skóry. Ale zanim pójdziesz i użyjesz go na swojej twarzy, musisz wiedzieć, co robisz. Co to jest? I czy może powodować oparzenia? A także, do czego się go używa? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć. – Czym jest peeling salicylowy? I jak działa? Jakie są zagrożenia i korzyści związane z peelingami salicylowymi?

Kwas salicylowy jest chemicznym środkiem złuszczającym

Niezależnie od tego, czy planujesz poddać się peelingowi chemicznemu w domu, czy w profesjonalnym salonie, powinnaś wiedzieć o ryzyku związanym z kwasem salicylowym – ta część materiału jest zaczerpnięta ze strony dentystawzamosciu.pl. Chociaż możliwe jest wystąpienie lekkiego podrażnienia, korzyści płynące z peelingu kwasem salicylowym przewyższają ryzyko. W przypadku, gdy masz ciągły problem ze skórą, powinnaś skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem jakiegokolwiek rodzaju peelingu chemicznego.

Złuszcza martwe komórki skóry

Korzyści płynące ze stosowania kwasu salicylowego są liczne. Oprócz złuszczania martwych komórek skóry, odblokowuje on również nagromadzone oleje i usuwa zanieczyszczenia ze skóry. Jego działanie desmolityczne pomaga usunąć nagromadzone osady i zmniejszyć stan zapalny, a jego łagodna formuła świetnie sprawdza się w leczeniu trądziku. Jego korzyści wykraczają jednak poza samo złuszczanie skóry, ponieważ peelingi salicylowe są również komedolityczne, co odblokowuje pory i zapobiega powstawaniu białych i czarnych zaskórników w przyszłości.

Może powodować oparzenia

Kwas znajdujący się w peelingach salicylowych jest bardzo silny i może uszkodzić Twoją skórę. Jednak jego stosowanie jest na ogół bezpieczne. Podczas procesu złuszczania będziesz mogła użyć wacika, dużego wacika lub gąbki do nałożenia roztworu na skórę. Kwas nakładany jest na skórę od jednego do trzech razy, przy czym większa ilość aplikacji oznacza mocniejszy peeling. Kwas pozostaje na skórze przez trzy do pięciu minut, zanim peeling zostanie zakończony. Możesz spodziewać się uczucia szczypania lub bólu, ale większość osób zgłasza jedynie lekki dyskomfort. Niektórzy lekarze używają małych ręcznych wentylatorów, aby utrzymać chłód w okolicy podczas peelingu.

Może być stosowany w leczeniu trądziku

Istnieje wiele korzyści z peelingu salicylowego. Kontroluje on nadmiar oleju i głęboko oczyszcza pory. Roztwór 15% powinien być stosowany raz lub dwa razy w tygodniu, ale w razie potrzeby może być stosowany częściej. To rozwiązanie zawiera SD Alcohol 40B, Propylene Glycol, Salicylic Acid, Menthol i Benzyl Alcohol. W przypadku trądziku idealny jest roztwór 25%.

Jest bezpieczny dla większości typów skóry

Kwas salicylowy jest łagodnym środkiem ściągającym, co oznacza, że większość typów skóry może stosować ten peeling. Ponieważ jest rozpuszczalny w oleju, oczyszcza pory i jest bardzo skuteczny w leczeniu trądziku. Może również stymulować produkcję kolagenu i wzrost nowych komórek. Kwas ten jest wykorzystywany w zabiegach pielęgnacyjnych, aby pomóc w walce z zaskórnikami, dużymi porami i matową, suchą skórą. Jest ogólnie bezpieczny dla większości typów skóry, ale kobiety w ciąży i osoby z ciężkim trądzikiem nie powinny go używać.

Efekty uboczne

Kwas salicylowy jest chemicznym środkiem złuszczającym, który pomaga zmniejszyć trądzik i olej na skórze. Działa poprzez rozbijanie tkanek łącznych skóry, aby usunąć martwe komórki i utrzymać pory w czystości. Pomimo swojej reputacji, ten peeling chemiczny może również powodować niekorzystne skutki uboczne. Osoby, które mają trądzik mogą doświadczyć suchości, podrażnienia lub zaczerwienienia po zabiegu. Są to jednak tylko efekty tymczasowe. Stosowanie peelingów salicylowych na skórze trądzikowej jest bezpiecznym i skutecznym sposobem na zmniejszenie widoczności wyprysków.

Rekomendacje

Peeling salicylowy jest powszechnym i skutecznym sposobem leczenia trądziku i śladów po pryszczach. Jest to powszechny peeling chemiczny, który można stosować na twarz, górną część pleców, klatkę piersiową i ramiona. Kwas rozpuszcza komórki skóry, powodując ich zrzucenie. Jest również skuteczny w leczeniu zaskórników i pryszczy. Produkty OTC zawierają 1% do 2% stężenia kwasu salicylowego. Ważne jest, aby przed poddaniem się peelingowi porozmawiać z dermatologiem, ponieważ może on zalecić najlepsze rozwiązanie dla konkretnego typu skóry.

Podobne tematy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Article
Odkrywanie świata peelingów czekoladowych

Odkrywanie świata peelingów czekoladowych

Next Article
Czy peeling chemiczny jest dobry dla miejsc intymnych?

Czy peeling chemiczny jest dobry dla miejsc intymnych?