Charakterystyka peelingu z sodą

Charakterystyka peelingu z sodą

Jeśli zastanawiasz się czy peeling z sodą jest dla Ciebie, to dobrze trafiłaś. Soda oczyszczona to substancja chemiczna, która ma właściwości przeciwzapalne i jest fantastycznym środkiem wybielającym i złuszczającym. Jednak może być również drażniący dla skóry. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji. W tym artykule przyjrzymy się bliżej tym cechom peelingu sodowego. Oprócz właściwości przeciwzapalnych, soda oczyszczona jest również znana jako naturalny środek chemiczny.

Soda oczyszczona jest substancją chemiczną, która neutralizuje kwas

Powszechnym mitem dotyczącym obierania pomarańczy jest to, że soda oczyszczona może zneutralizować obecny w niej kwas. Podczas gdy ta substancja chemiczna może neutralizować kwas, jest również zbyt zasadowa, aby działać jako środek myjący. W rzeczywistości jest zbyt kwaśna dla większości ludzi, aby używać jej jako środka myjącego, i może faktycznie pogorszyć stan skóry. Oprócz neutralizowania kwasu, soda oczyszczona zaburza również równowagę pH skóry, czyniąc ją podatną na infekcje.

Należy pamiętać, że płaszcz kwasowy skóry stanowi ochronną barierę wilgoci. Wiadomo, że soda oczyszczona zaburza tę barierę, naruszając barierę wilgotności skóry i czyniąc ją bardziej podatną na trądzik. Zmiany w barierze kwasowej wpływają również na florę bakteryjną, która żyje na powierzchni. Negatywne skutki peelingu są więc bardziej znaczące, gdy jest on wykonywany nieprawidłowo.

Może powodować podrażnienie skóry

Mydło i soda oczyszczona to powszechne składniki domowe, które mają potencjał do podrażniania skóry – ta myśl pochodzi od autora strony 20latzfarmaceutami.pl. Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że są wrażliwe na te składniki, dopóki nie zastosują ich na swojej skórze. U niektórych osób soda oczyszczona powoduje wysypkę, zaczerwienienie pach i pieczenie. Jeśli jesteś wrażliwy na sodę oczyszczoną, powinieneś unikać tego produktu i trzymać się używania bezzapachowego balsamu nawilżającego. Lekarz może udzielić bardziej szczegółowych porad dotyczących stosowania sody oczyszczonej na skórę.

Produkty peelingujące z sodą oczyszczoną mogą powodować wysypkę. Dzieje się tak, ponieważ soda oczyszczona zawiera alkaliczne pH. Produkt ten może jednak podrażniać skórę i prowadzić do otarć. Jeśli wysypka jest uporczywa, należy zasięgnąć porady lekarza. Możliwe jest również wystąpienie podrażnienia znanego jako intertrigo, czyli surowych, czerwonych obszarów w fałdzie skóry. Podrażnieniu temu towarzyszy zwykle swędzenie i należy je natychmiast leczyć.

Może usunąć martwe komórki skóry

Peeling z sodą to świetny sposób na pozbycie się martwych komórek skóry bez ostrego peelingu. Jego kwasowość jest delikatna i nie zaszkodzi skórze. Możesz zrobić mieszankę z dwóch łyżek sody oczyszczonej i dwóch filiżanek letniej wody i nałożyć ją na swój obszar z bliznami. Soda będzie działać jako delikatny środek złuszczający i wybielający. Możesz stosować ją kilka razy dziennie, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Jeśli szukasz niedrogiego sposobu na złuszczenie skóry, możesz wypróbować domowej roboty peeling z sody oczyszczonej. Substancja ta jest naturalnym środkiem złuszczającym i kosztuje około 75 centów za funt. Co więcej, możesz zrobić z niej maseczkę do nałożenia na twarz. Stosowanie sody oczyszczonej na twarzy może usunąć martwe komórki skóry i przywrócić skórze jej naturalną strukturę. Możesz dodać sok z cytryny do sody oczyszczonej, aby uzyskać bardziej skuteczny peeling.

Może poprawić koloryt skóry

Może to brzmieć dziwnie, aby zastosować sodę oczyszczoną na skórę, ale przepis DIY zawierający wodę różaną i sodę ma potencjał, aby wyrównać nierówny koloryt skóry. Aby zrobić tę pastę, wymieszaj równe części sody oczyszczonej i wody różanej. Pocieraj pastę na skórze i pozostaw ją na 5 do 10 minut przed spłukaniem letnią lub zimną wodą. Powtarzaj ten zabieg do trzech razy w tygodniu i zobacz, jak poprawia się koloryt Twojej skóry i zmniejsza ilość wyprysków!

Dla jasnej skóry, połącz sodę oczyszczoną i sok pomarańczowy. Nałóż pastę na ciemne plamy i pozostaw na około pięć do ośmiu minut. Po tym czasie dokładnie spłucz twarz chłodną wodą. Powtarzaj tę procedurę dwa lub trzy razy w tygodniu. Zabieg ten ma dodatkową zaletę w postaci poprawy kolorytu i tekstury skóry bez ryzyka podrażnień. Możesz również wymieszać sodę oczyszczoną z miodem i sokiem pomarańczowym, aby uzyskać ten sam efekt. Ta metoda jest szczególnie skuteczna w przypadku tłustych typów skóry.

Można ją wykorzystać do wykonania peelingu chemicznego DIY

Proces tworzenia domowego peelingu chemicznego jest dość prosty. Składniki to sok z cytryny, ogórek i białko jajka. Mieszaninę należy nałożyć na twarz i pozostawić na 20 minut przed spłukaniem wodą. Jego łagodne właściwości złuszczające pomagają wygładzić zmarszczki i nawilżyć skórę. Peeling chemiczny będzie trwał do dwóch tygodni. Aby rozpocząć, dobrze wymieszaj składniki i schładzaj w lodówce przez co najmniej 30 minut przed użyciem.

Wiele domowych przepisów na peeling chemiczny zawiera kwas glikolowy, substancję chemiczną, która pomaga rozjaśnić skórę i zmniejszyć ciemne plamy. Jednak inne domowe przepisy na peelingi chemiczne będą działać lepiej do usuwania martwego naskórka na rękach, nogach i stopach. Te DIY peelingi chemiczne mogą mieć więcej korzystnych efektów na ciemne plamy niż mogłoby się wydawać. DIY peeling chemiczny może być również stosowany w leczeniu trądziku i łuszczycy.

Podobne tematy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Previous Article
Najbardziej naturalna forma peelingu - którą wybrać?

Najbardziej naturalna forma peelingu - którą wybrać?

Next Article
Czy do skóry głowy należy wybrać peeling drobny czy gruby?

Czy do skóry głowy należy wybrać peeling drobny czy gruby?